Telefon: +420 387 312 580      Email: eccb@eccb.cz

Fotosoutěž

V rámci projektu je vyhlášena inspirativní fotosoutěž pro žáky základních škol z Českých Budějovic, která si klade za cíl motivovat žáky k aktivnímu zapojení do konkrétních opatření v oblasti rozšíření zeleně, úspor vody a péče o čistotu vodních zdrojů.

Přihlaste vaše úžasné snímky, které dokáží vyjádřit či zachytit vaše úsilí a aktivní kroky, jako je například sázení rostlin, šetření pitnou vodou či používání ekologických čisticích prostředků (oceníme i další náměty a kreativitu). Vaše fotografie nejenom podtrhnou vaše snahy o udržitelnost, ale také mohou posloužit jako inspirace pro ostatní!

Odborná komise vybere ty nejlepší fotografie, ze kterých budou následně vytvořeny postery. Tyto fotografie budou vystaveny v prostorách magistrátu Města České Budějovice.

Pro vítězné snímky v kategorii TŘÍDA jsme připravili lákavé ceny:

  1. místo: Exkurze do hornorakouské vodní elektrárny
  2. místo: Exkurze do úpravny vody Plav
  3. místo: Exkurze do ČOV Hrdějovice

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

Interaktivní workshopy
Hrdinové H2O

Workshop Hrdinové H2O je soutěžní poučný program pro žáky, kteří se jeho prostřednictvím dozví fakta o významu vody a jejím nedostatku. V interaktivní prezentaci plné kvízových otázek budou účastníci formou soutěže o rostlinu do třídy postupně objevovat fascinující fakta o této životodárné kapalině.

Během workshopu se také podíváme na speciálně vytvořené video, které žákům přiblíží, jak naše každodenní chování ovlivňuje množství dostupné vody.

Ačkoliv se situace může zdát závažná, je důležité si uvědomit, že existují způsoby, jak ji zlepšit. Žáci se naučí, že každý z nich může hrát důležitou roli v ochraně vodních zdrojů, přispět k pozitivní změně a stát se tak opravdovým hrdinou H2O.

Během workshopu nabídneme dostatek inspirace i konkrétních tipů.

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

Své fotky posílej na info@eccb.cz do 19.9.2024.

Vyhodnocení soutěže se objeví na našem webu 25.9.2024.